Dvě výhry dorostu na úvod soutěže

SK Bakov n/J – Mnichovohradišťský SK 1:4 (1:3)

První zápas sezóny odehráli dorostenci za úmorného vedra v sobotu 19.8. v nedalekém Bakově. I přesto, že počasí fotbalu vůbec nepřálo, zvládli dorostenci premiérové utkání se ziskem tří bodů. V průběhu druhého poločasu se do hry zapojili všichni náhradníci z lavičky, včetně nově příchozích hráčů, kteří s posunuli z žákovské kategorie.

Branky: 12" Hubač, 18" Horák, 33" a 66" Moc.

FK Čechie Kralupy n/V – Mnichovohradišťský SK 1:2 (1:0)

K druhému venkovnímu utkání v řadě zajížděli hráči dorostu v neděli 27.8. do Kralup. V uplakaném dopoledni se hostům v zakončení lepila smůla na kopačky a nedokázali proměnit ani jednu z mnoha gólových příležitostí. V 39.minutě potrestali domácí naší střeleckou nemohoucnost a šli do vedení 1:0. tento stav vydržel až do poločasového hvizdu. Střelecké trápení pokračovalo i v druhé polovině zápasu. V 52.minutě se prosadil po autovém vhazování z těžkého úhlu Horák (1:1). Když už se zdálo, že se soupeři rozejdou smírně, dostalo MSK v 92.minutě poslední šanci na 3 body v podobě přímého kopu, ale téměř z poloviny hřiště. Exekutor Matouš Koťátko poslal míč přímo na branku soupeře, kde se v tu chvíli pohybovali všichni naši hráči, vyjma brankáře. Domácí gólman díky hradbě těl nedokázal najít letící míč a ten propadl do branky (1:2).