Bodové zaváhání na úvod jara

V úvodním jarním kole přivítali mladší žáci MSK svého soupeře z Mladé Boleslavi. Na podzim u něj zvítězili 4:1 a i v tomto zápase byli jasným favoritem. Průběh zápasu tyto předpoklady potvrzoval, domácí byli v poli jasně lepší, fotbalovější a připravili si i celou řadu slibných střeleckých příležitostí. Ty ovšem zůstaly v drtivé většině nevyužity a soupeři tak stačilo proměnit jeden ojedinělý protiútok k zisku cenného bodu.

Od úvodních minut tým MSK zatlačil svého soupeře a během úvodní desetiminutovky si vypracoval tři nebo čtyři vyložené brankové příležitosti. Ani jedna ovšem gólem neskončila. V podobném duchu se odehrával i zbytek prvního poločasu, jedinou branku domácích zaznamenal po rychlém protiútoku Štěpán Štafl.

Druhá, uklidňující branka nepřicházela ani po přestávce a tak hosté domácí tým vytrestali. Ve 41. minutě proměnili svůj ojedinělý brejk a na to domácí již nestihli zareagovat. I přes stálý tlak a další šance rozhodující branku nepřidali. Tím pádem hned na úvod jara nečekaně ztratili dva body za remízu 1:1 s týmem ze spodní části tabulky.